دنیای زیبای من ... ! لطفا به روز باشید !

تماس با من

درباره من

سلام ! مصطفی ایزدی مدیر و نویسنده ی این وبلاگم . حدود دو سالی میشه که وبلاگ نویسی می کنم و این وبلاگ جدیدترین تجربه ی من در زمینه ی وبلاگ نویسی هستش ! در این وبلاگ سعی کردم مطالب سایت های معتبری مثل phonearena ، روزنامه ی گاردین ، روزنامه ی نیویورک تایمز و چندین سایت دیگر را ترجمه کنم تا مطالب به اصطلاح دسته اول و البته مفید باشن ! امیدوارم مطالب مورد استفاده قرار بگیره ... ;)

چگونه میتوانیم با تغییر دادن نمای ساختمان هایمان ، آلودگی هوا را تا 45 درصد کاهش دهیم ؟!!

در حال حاضر آلودگی هوا را میتوان بزرگ ترین قاتل انسان ها دانست . به طوری که در سال 2012 تنها هفت میلیون نفر بر اثر عوارض آلودگی هوا مانند مشکلات ریوی ، حملات قلبی ، سکته ی مغزی و ... جان باختند . اما این آمار در شهرهای  پرجمعیتی مانند دهلی نو شدید تر است ؛ به طوری که در این شهر ها سالانه حدود 10 هزار نفر به همین علت می میرند . 

محققان دانشگاه گونزالس مانول در مکزیک به کشف بسیار مهمی دست پیدا کرده اند . آن ها چندین ساختمان دانشگاه خود را  با پوشش دی اکسید تیتانیوم بنا کرده اند که با نور خورشید واکنش میدهد و خنثی کننده ی عناصر آلوده کننده ی هوا مانند سرب و ... می باشد .


اما این را گفتم تا بگویم که کاش میشد یکی به مسئولان میفهماند که در این بی آبی به جای ریختن میلیارد ها لیتر آب بر روی آسمان کلان شهر ها میشود کمی از روش های مدرن و کارآمد استفاده کرد !

جدیدترین یادداشت‌ها

پیوندها

امکانات جانبیتحلیل آمار سایت و وبلاگ