دنیای زیبای من ... ! لطفا به روز باشید !

تماس با من

درباره من

سلام ! مصطفی ایزدی مدیر و نویسنده ی این وبلاگم . حدود دو سالی میشه که وبلاگ نویسی می کنم و این وبلاگ جدیدترین تجربه ی من در زمینه ی وبلاگ نویسی هستش ! در این وبلاگ سعی کردم مطالب سایت های معتبری مثل phonearena ، روزنامه ی گاردین ، روزنامه ی نیویورک تایمز و چندین سایت دیگر را ترجمه کنم تا مطالب به اصطلاح دسته اول و البته مفید باشن ! امیدوارم مطالب مورد استفاده قرار بگیره ... ;)

5 نکته برای انتخاب هرچه بهتر یک دامنه !


اگر برای وبسایت یا وبلاگ خود به دنبال یک دامنه ی مناسب می گردید بهتر است قبل از هر چیز گشتی در اینترنت بزنید تا دامنه ی خود را عاقلانه تر انتخاب کنید . اما به راستی ویژگی های یک دامنه ی خوب چیست ؟ 


1- دامنه ی خود را کوتاه نگه دارید : هر چه دامنه ی شما طولانی تر باشد ، به خاطر سپردن آن هم سخت تر میشود و بالعکس .

2- از کلمات کلیدی در دامنه خود استفاده کنید : موضوع وبسایت یا وبلاگ شما چیست ؟ فناوری ؟ علمی ؟ طنز ؟ یا ... . موضوع وبلاگتان هر چه که هست ، سعی کنید از کلمات کلیدی مرتبط با همان در دامنه ی خود استفاده کنید . 

3- اجتناب از اعداد و خط فاصله : از اعداد و خط فاصله در دامنه ی خود به هیچ وجه استفاده نکنید ! چون اولا گوگل خوشش نمی آید و دوما تحقیقات نشان داده کاربران از دامین هایی که خط فاصله و عدد دارند بیزار هستند . 

4- به یاد ماندنی باشد : سعی کنید در انتخاب دامنه ی خود از یک ایده نو و تازه استفاده کنید تا دامین شما جذاب و به یاد ماندنی باشد . 

5- استفاده از فرمت مرتبط با موضوع وبلاگ/وبسایت تان : منظور از فرمت درواقع همان پسوند دامنه ها می باشد ، به عنوان مثال .com یا .ir و ... . 

باید توجه داشته باشید که هر پسوندی مناسب هر موضوعی نیست : 

.co : این پسوند برای شرکت های تجاری ، فروشگاه ها و کسب و کار هایی از این قبیل مناسب می باشد . 

.info : پسوند info برای سایت های اطلاع رسانی مناسب می باشد . 

.net : سایت های فنی و مرتبط با IT . 

.me : سایت/ وبلاگ های شخصی مانند روزنوشت ها و ... . 


تجربه ها ، نظرات و دیدگاه های خودتان را با ما به اشتراک بگذارید . 


جدیدترین یادداشت‌ها

پیوندها

امکانات جانبیتحلیل آمار سایت و وبلاگ