دنیای زیبای من ... ! لطفا به روز باشید !

تماس با من

درباره من

سلام ! مصطفی ایزدی مدیر و نویسنده ی این وبلاگم . حدود دو سالی میشه که وبلاگ نویسی می کنم و این وبلاگ جدیدترین تجربه ی من در زمینه ی وبلاگ نویسی هستش ! در این وبلاگ سعی کردم مطالب سایت های معتبری مثل phonearena ، روزنامه ی گاردین ، روزنامه ی نیویورک تایمز و چندین سایت دیگر را ترجمه کنم تا مطالب به اصطلاح دسته اول و البته مفید باشن ! امیدوارم مطالب مورد استفاده قرار بگیره ... ;)

با فناوری Ostendo اسمارت فون خود را به یک پروژکتور تبدیل کنید !


شایعات حاکی از آن است که قرار است تا پایان نیمه ی دوم سال 2015 میلادی ، فناوری جدیدی به نام Ostendo بر روی برخی اسمارت فون ها اجرا شود که به کمک آن می توانید گجتتان را به یک نمایشگر 48 اینچی 2 بعدی تبدیل کنید!

تراکم پیکسلی تصویری که در هوا ایجاد می شود 5000 نقطه بر اینچ خواهد بود که از این لحاظ تصویر مطلوبی را در اختیار کاربر قرار خواهد داد . 

البته کار به همین جا ختم نمی شود و کمپانی ارائه دهنده ی این فناوری قصد دارد از این تکنولوژی در اسمارت واچ ها نیز استفاده کند ؛ جالب است بدانید قبلا کمپانی هایی نظیر سامسونگ اقدام به استفاده از این تکنولوژی در اسمارت فون های خود مانند گالاکسی بیم کرده اند . 

اما نحوه ی کار این تکنولوژی چگونه است ؟! علم فیزیک می گوید برای این که یک جسم دیده شود باید نوری از آن جسم به چشم ما بازتاب شود ؛ پس اگر قرار باشد به وسیله ی این تکنولوژی در هوا تصویری را مشاهده کنید احتمالا لازمه اش برخورد ذرات نور با ذرات معلق هواست . 

شاید اصطلاح Ostendo  برای برخی آشنا باشد . این اصطلاح قبلا برای پروژه های دیگری نظیر سه بعدی سازی با استفاده از سه نمایشگر منحنی به کار رفته است .  احتمال می رود قیمت تراشه ی مورد نظر بین 30 تا 50 دلار باشد . 


منبع : + و و

جدیدترین یادداشت‌ها

پیوندها

امکانات جانبیتحلیل آمار سایت و وبلاگ