X
تبلیغات
زولا

دنیای زیبای من ... ! لطفا به روز باشید !

تماس با من

درباره من

سلام ! مصطفی ایزدی مدیر و نویسنده ی این وبلاگم . حدود دو سالی میشه که وبلاگ نویسی می کنم و این وبلاگ جدیدترین تجربه ی من در زمینه ی وبلاگ نویسی هستش ! در این وبلاگ سعی کردم مطالب سایت های معتبری مثل phonearena ، روزنامه ی گاردین ، روزنامه ی نیویورک تایمز و چندین سایت دیگر را ترجمه کنم تا مطالب به اصطلاح دسته اول و البته مفید باشن ! امیدوارم مطالب مورد استفاده قرار بگیره ... ;)

وقتی گوگل گلس به کمک سربازان می آید !

عینک گوگل در چهارم آوریل 2012 رسما معرفی شد ؛ اما شاید دو سال پیش کسی فکرش را هم نمی کرد که گوگل گلس روزی به داد سربازان آمریکایی خواهد رسید !؟ البته قبلا مواردی از این قبیل بوده اند ، برای مثال  می توان به استفاده ی «مونو بورجوس» - کمک مربی اتلتیکو مادرید - از گوگل گلس در بازی تیمش مقابل ختافه اشاره کرد ؛ البته او برای خود نمایی این کار را نکرد (!) بلکه برای مشاهده ی آمار بازی که هر 30 ثانیه جلوی چشمانش آپدیت می شدند این عینک را به چشم زد ! 

این عینک امکانات فراوانی را در اختیار شما می گذارد ؛ از جمله ی این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد : 

1- ضبط و پخش زنده ی ویدئو 

2- جستجو در وب و مشاهده ی ایمیل و عکس و ...

3- امکان مشاهده وضعیت آب و هوا 

4- امکان چت تصویری 

و ...

اما جالب تر از همه ی این امکانات ، امکان استفاده از آن در میدان جنگ است ؛ به تازگی در شبکه های اجتماعی ویدئویی تحت عنوان "TrackingPoint Labs" منشر شده است که در آن یک سرباز با استفاده از عینک گوگل ، بدون نگاه کردن به هدف ، آن را با تیر می زند (!) که پیشنهاد میکنم آن را در یوتیوب ، یا آپارات مشاهده کنید . 

اما چگونه چنین چیزی امکان پذیر است ؟! 

 در واقع یک فرستنده ی بسیار کوچک در زیر ماشه ی سلاح تعبیه شده است که به کمک امواج WiFi امکان اتصال اسلحه به عینک را فراهم می کند ؛ و به لطف دوربینی که در بالای اسلحه وجود دارد سرباز می تواند هدف را ببیند!  


به نظر شما امکان استفاده از گوگل گلس در چه زمینه های دیگری وجود دارد ؟! 

جدیدترین یادداشت‌ها

پیوندها

امکانات جانبیتحلیل آمار سایت و وبلاگ